Otázky a odpovědi

Jsou nějaké věkové hranice pro Tantrickou masáž?

Nikoli. Jsou věcí samotných klientů, kteří se svobodně rozhodnou pro Tantrickou masáž. Z praxe mám zkušenosti s klienty od 18 do 70 let.

Jaká kategorie lidí chodí převážně na Tantrické masáže a jaký mají důvod?

Tato kategorie opět nemá omezení. Od nezaměstnaných, uklízeček až po profesorky, lékařky, soudkyně a další vysoce postavené klienti. Jedny z nejčastějších důvodů jsou: únava, stres z vysokého pracovního nasazení, možnost načerpat energii, zvědavost, problémy s partnerem či v rodinném životě, s tím samozřejmě spojené psychické a duševní problémy.

Mám nějaké zdravotní problémy, beru léky apod. mohu jít na masáž?

Ve většině případů, jak psychických, tak fyzických potíží, je masáž vhodná svou jemností a něhou. Výjimkou jsou však různé infekční choroby kůže, apod. Proto doporučuji raději každému osobní konzultaci s masérem.

Jak často se dá Tantrická masáž opakovat?

Opět je pouze na klientovi, v jakém rozpoložení a cítění se nachází, tudíž doba mezi opakováním masáží není stanovena.

Může jít na masáž i můj partner či partnerka a jen se dívat?

To bohužel není možné. I když vztah mezi partnery může být na krásné a láskyplné úrovni, člověk, který se Tantrické masáže neúčastní, by energeticky vybočoval, a tak narušoval prožitek svého partnera.

Co si vzít sebou na Tantrickou masáž?

Není potřeba vůbec nic. Výhodou pro hluboký zážitek je upřímnost Sama k Sobě a otevřené srdíčko.

Mohu si vybrat, kdo mě bude masírovat, jestli muž či žena?

To bohužel není možné. Masáže probíhají vždy s opačným pohlavím. Výjimkou je masáž čtyřruční, kde klienta masíruje muž i žena současně.

Může při masáži dojít k orgasmu, erekci či ejakulaci?

Zajisté může! Tantra je SVOBODA, nikoli potlačování. To znamená, že každý klient je zcela jedinečný a může a nemusí zažívat stavy blízké orgasmu či ejakulaci. Dotek může být i velmi vzrušující a ke konci intenzivní masáže o délce 2 hodiny a více může přirozeně dojít i k završení formou orgasmu.

Je potřeba se nějak připravit na masáž – odlíčit, najíst, či vyholit okolí pohlaví apod?

Nikoli. I zde platí pravidlo výběru klienta, jak se bude cítit nejlépe. K lepšímu prožitku samozřejmě prospívá v den masáže strávit co nejvíce času o samotě venku v přírodě. Dále by klient neměl přijít hladový ani moc najezený. Před samotnou masáží je vhodné, nikoli nutné, sundat veškeré prstýnky, řetízky, apod. Jedna důležitá informace (podmínka) je vypnutí mobilního telefonu před masáží.

Je možné masáž absolvovat i v období menstruace?

Ano je to možné, ale to pouze pro klasickou Tantrickou masáž. Masáž joni se nedoporučuje. Před samotnou masáží je vhodné aplikovat tampon, který poskytuje optimální ochranu.

Může masáž nabrat jiný rozměr a zajít trochu dál?

Nikoli! Tento rámec se profesionálně dodržuje, tudíž nemůže nastat situace, že masér či masérka překročí stanovené hranice. To platí i z pozice klienta. Pokud od klienta přijde jakýkoli impuls, co nepřísluší k Tantrické masáži, je mu taktně naznačeno, že překračuje hranice, a pokud má masáž zdárně pokračovat, oprostí se od jakéhokoli očekávání svých sexuálních tužeb a přání. Při masáži jste v přijímající roli a to Vám poskytuje možnost užívat si doteků a uvolnění.

Tantrická masáž mě velmi láká, ale mám problémy s nahotou.

Návštěva Tantrické masáže svědčí o jisté duchovní vyspělosti klienta a hlavně upřímnosti k SOBĚ. V tomto případě doporučuji nejdříve absolvovat nějaký jiný typ masáže či terapie, kde se s tímto problémem více spojíte a přiblížíte se tak k podstatě svého těla a Vaší přirozenosti. Pro možnou inspiraci jít či nejít na masáž.

Liší se nějak masáž od muže a masáž od ženy?

Samotný průběh masáže je stejný, rozdíl je jen v tom, že masáž od ženy je prováděna na masérském lehátku a masérka zůstává po celou dobu zahalena v šátku.